Rodzaje montażu stolarki okiennej i drzwiowej.

Oferujemy Państwu różne możliwości montażu okien i drzwi w domach i mieszkaniach w zależności od zapotrzebowania. Dla najwyższego poziomu szczelności, paroizolacyjności połączenia i wiatroszczelności polecamy tzw. ciepły montaż. W naszej firmie stosujemy system SWS firmy Soudal zapewniający najwyższą jakość i wysoką skuteczność osadzenia okien i drzwi. Ten sposób montażu polecamy do domów niskoenergetycznych, pasywnych gdzie dbałość o zapewnienie szczelności i termoizolacyjności stoi na pierwszym miejscu. Przy wymianie okien w mieszkaniach i remontowanych budynkach polecamy tradycyjny montaż na piankę firmy Soudal.

Poza ciepłym montażem polecamy również tzw. ciepły parapet oraz specjalne podwaliny termiczne pod okna tarasowe i przesuwne. Taki sposób montażu zapewnia właściwą izolacyjność i brak mostków termicznych na całym obwodzie okna lub drzwi.

Co wchodzi w skład systemu SWS Soudal do "ciepłego montażu".

W skład systemu SWS firmy Soudal wchodzą:

  • piana poliuretanowa
  • taśmy paroizolacyjne
  • taśmy rozprężne
  • masy uszczelniające

System umożliwia prawidłowe przeprowadzenie tzw. „ciepłego montażu” stolarki okiennej i drzwiowej poprzez trwałe i skuteczne osadzenie w ościeży z zachowaniem wysokiej szczelności.

Jak przygotować otwór okienny lub drzwiowy pod tzw. "ciepły montaż"?

Otwór okienny lub drzwiowy musi być równy i stabilny aby możliwe było pewne i dokładne przyklejenie taśm. Podłoża nierówne np. pióra i wpusty lub pustaki ceramiczne należy wyrównać zaprawą murarską na „gładko” oraz zagruntować podkładem gruntującym. Tak przygotowany otwór okienny lub drzwiowy można poprawnie zwymiarować aby odpowiednio dopasować ostatecznie okno.

Ciepłe parapety

Dysponujemy całą gamą produktów do właściwego montażu okien:

  • profil podokienny wewnętrzny lub zewnętrzny z XPS z taśmą rozprężną
  • profil podokienny wewnętrzny- zewnętrzny z XPS z taśmą rozprężną
  • listwy podokienne z XPS z taśmą rozprężną
  • profile podokienne XPS z usztywniającą listwą PCV ściśle dopasowaną do konkretnego systemu okiennego z taśmą rozprężną

Podwaliny z klinarytu i podwaliny okienne.

Do ciepłego montażu okien tarasowych i balkonowych polecamy podwaliny z klinarytu czyli specjalnie utwardzonego poliestyrenu ekstrudowanego. W górnej części podwaliny wpuszczona jest specjalna listwa z PCV w kształcie litery „T” która usztywnia cały element i pozwala przykleić taśmę rozprężną oraz parapet. Podwalina z klinarytu zapewnia wysoką wiatroszczelność i wodoszczelność oraz cechuje się współczynnikiem lambda 0,035 W/mK.

Oferujemy również podwaliny okienne pasujące do wszystkich modeli okien na rynku. Podwalina okienna zapewnia sztywne i ciepłe podparcie konstrukcji okiennych i nie wymaga przygotowania wylewki wyrównującej.